Follow by Email

About the Project

General Information
Like American Corner programs elsewhere in the region, the Window on America Centers are designed to provide up-to-date information on the United States and to augment the English-language collections of the host libraries. The mission of each center is to promote mutual understanding between the United States and Ukraine. The Centers accomplish this by: providing information about U.S. history, government, society, and values to Ukrainian audiences; providing access to Internet resources; and serving as focal points for U.S. assistance and exchange programs. Each Window on America Center hosts a variety of events designed to bring Americans and Ukrainians closer together. Regular talks by U.S. Speakers, Embassy staff, Fulbright scholars, Peace Corps Volunteers, and other Americans allow U.S. and Ukrainian citizens to interact. The Window on America Centers also provide a venue for the Embassy's outreach activities, offering a distribution point for the Department of State's Office of International Information Programs (IIP) publications, a meeting place for USG-program alumni, and a host for photo exhibits, visiting speakers, film series, and other events that promote a better understanding of the U.S.
Загальна інформація
Відділ преси, освіти та культури Посольства США в Києві підтримує низку інформаційних центрів у різних регіонах України. Це Центр інформаційних ресурсів Посольства США та Американська бібліотека в Києві, а також 29 центрів "Вікно в Америку" в областях України. Центри "Вікно в Америку" створені на основі партнерства між американським урядом та українськими обласними бібліотеками.
Центри "Вікно в Америку" відкриті з метою надання актуальної інформації про США та поповнення фондів бібліотек англомовними виданнями. Їхня місія полягає в сприянні взаєморозумінню між США та Україною. Це досягається шляхом надання інформації про США: її історію, уряд, суспільство та цінності; забезпечення доступу до ресурсів Інтернету. Вони також інформують про американські програми допомоги та обміну.
З 1-го вересня 2003 року в Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. К.А. Тімірязєва на базі відділу літератури та інформації іноземними мовами розпочав свою діяльність Інформаційний центр "Вікно в Америку".
В Україні розроблена спеціальна програма по відкриттю даних центрів, і Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека стала однією із учасників цієї програми. Вона отримала грант для створення Інформаційного центру в сумі $24 000.
Уряд Сполучених Штатів виділив ці кошти для придбання колекції книг, баз даних на компакт-дисках і відео колекції документальних і класичних американських фільмів. Крім того, бібліотека отримала фінансування на меблі, обладнання та доступ до інформаційних ресурсів.
Користувачам пропонуються матеріали з п'яти основних інформаційних блоків: уряд США, довідкові матеріали про США, бізнес, освіта й вивчення англійської мови. Також в Центрі до послуг читачів і художня література.
Кожен центр "Вікно в Америку" є місцем для проведення різноманітних заходів, мета яких - спілкування між українцями та американцями. Регулярні виступи американських фахівців, працівників Посольства, науковців програми Фулбрайт, добровольців Корпусу Миру та інших американських громадян сприяють покращанню взаєморозуміння між американським та українським народами. Через центри "Вікно в Америку" розповсюджуються матеріали про США, зокрема публікації Бюро міжнародних інформаційних програм Державного Департаменту США. Тут також зустрічаються випускники програм, що фінансуються американським урядом, проводяться семінари, фотовиставки, лекції, презентації американських фільмів і літературних творів та інші культурні заходи, що сприяють кращому розумінню США.
Центри вже продемонстрували свої можливості для задоволення потреб широкої української аудиторії. Вони стали осередками американської культури в Україні. За власною ініціативою центри "Вікно в Америку" організували багато заходів - лекцій, семінарів, вікторин, які надали можливість українцям більше дізнатися про Сполучені Штати.
У нашому центрі відбуваються зустрічі Клубу Спілкування англійською мовою з волонтерами Корпусу Миру США в Україні. Чекаємо на Вас щочетверга о 17.30, а також щосуботи о 10.30.
Центр постійно проводить інші заходи, спрямовані на інформаційну підтримку людей, зацікавлених американською культурою, соціальним і політичним життям в США.