Saturday, March 10, 2012

The Great Read Program in Vinnytsia

Програма «Велике читання»
Відділ преси, освіти та культури Посольства США в Україні ініціює програму «Велике читання» для заохочення читання в суспільстві, залучення молоді та всіх груп населення до читання кращих творів світової літератури. Мета проведення програми «Велике читання» - наголошення важливості читання, об’єднання громади шляхом обговорення питань, що піднімаються в книзі, спільних цінностей…
Для організації програми у Вінниці запропоновано книгу Рея Бредбері «451° за Фаренгейтом». Посольство США надало центру «Вікно в Америку» обласної універсальної наукової бібліотек и ім. К.А. Тімірязєва примірники цієї книги англійською та українською мовами для тих, хто хоче взяти активну участь у програмі «Велике читання». Книгу можна взяти у тимчасове використання для прочитання. Ви також можете взяти участь у конкурсі на кращу постановку.
За довідками звертайтеся: 
(0432) 35-10-59 - Інформаційний Центр "Вікно в Америку".
Програма «Велике читання»
як комплексний захід, включає:
• Знайомство з творчістю американського письменника Рея Бредбері у різному форматі
• Обговорення книги Рея Бредбері «451° за Фаренгейтом» з різними групами читачів – студентами, школярами, тощо
• Поглиблене вивчення творчості Рея Бредбері та його книги «451° за Фаренгейтом» з вчителями та викладачами літератури й англійської мови, підготовка відповідних матеріалів, списків ресурсів, методичних матеріалів тощо
• Відкриття сторінки на веб-сайтах центру «Вікно в Америку», присвяченої програмі «Велике читання» та творчості Рея Бредбері
• Перегляд і обговорення кінофільму за цим твором у центрі «Вікно в Америку»
• Організація книжкових виставок
• Організація конкурсу на краще творче представлення ідеї чи уривку з книги у будь-якому форматі – малюнку, пісні, відтворенні на сцені уривку з книги, танці, костюмі, відео, мультиплікації тощо. 
• Підготовка відео сюжету з відгуками читачів про книгу Рея Бредбері
• Голосне читання уривку з книги відомою людиною на телебаченні, радіо, в бібліотеці
• Розробка логотипу програми, плакату, гасла
Деякі факти про програми на підтримку читання у США 
Аналогічні програми проходять в США під назвами «Велике читання», «Одне місто – одна книга» та ін. Їх ініціюють і проводять громадські організації, бібліотеки, навчальні заклади, активну участь беруть урядові структури, зокрема мери міст. Десять років пройшло з того часу, коли 2001 р. Чиказька публічна бібліотека започаткувала програму «Одна книга, одне Чикаго» з книги «Убити пересмішника» Лі Харпер. 2011 р. була обрана книга Neil Gaiman “Neverwhere”. Перед тим, як оголосити книгу для загальноміського читання, співробітники Чикагської публічної бібліотеки разом із запрошеними одним чи двома освітянами читають, сперечаються та аргументують декілька пропозицій. Утаємничені дискусії продовжуються доти, поки не приходять до спільного рішення. Коли книга обрана, організовують візити автора, ухвалюють розклад обговорень книги, запрошують до участі у програмі мера міста. У заклеєному конверті йому надсилається книга, що її обрано для обговорення, щоби мер оголосив в узгоджений час назву обраної книги. Мер Чикаго Ричард Дейлі, який обіймає цю посаду з 1989 р., зауважив, що коли вперше почув про цю програму, подумав, що це - чудова ідея. Все місто перетворюється на такий собі «клуб читачів» ( Джерело: Chicago Tribune )
«Створюємо націю читачів» - гасло програми «Велике читання», яку вже протягом багатьох років організує Національна мистецька фундація в США. На веб-сайті цієї програми (http://www.neabigread.org/) можна знайти цікаві ідеї, методичні розробки, відео тощо, присвячені обраній на цей рік книзі. Такі матеріали допомагають організовувати програми читання в окремих громадах.

http://neabigread.org/

No comments:

Post a Comment